Tanie noclegi w krakowskich hostelach

By 12 lutego 2019 Lifestyle

Pobyt w Krakowie wcale nie musi oznaczać gigantycznych kosztów. Jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić, jeśli nasz pobyt w tym mieście zaplanujemy z głową. Nie chodzi przecież o to, żeby wydać dużo pieniędzy na coś, co nie do końca jest nam potrzebne. Owszem, jeśli planujemy dłuższy pobyt, koniecznie musimy pomyśleć o noclegu. Są przecież rzeczy bez których się nie obejdziemy. Jedzenie, odpoczynek i sen zaliczają się właśnie do takich niezbędników.
Jeśli jednak należymy do grupy ludzi, która nie lubi przepłacać, możemy zamiast ekskluzywnego hotelu wybrać coś w dużo bardziej rozsądnych pieniądzach. Hostele w Krakowie oferują naprawdę przystępne pokoje za dużo niższą kwotę niż pokoje hotelowe. Takie miejsca oczywiście odbiegają standardami od pięciogwiazdkowych hoteli, ale jeśli nie mamy ogromnych wymagań, z pewnością takie warunki nas zadowolą.
Z resztą, jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy z pewnością pokój, którego standardy zbliżone są do przeciętnego hotelu. Obecnie granica pomiędzy hostelami a hotelami średniej klasy zaciera się coraz bardziej. Cena za to nadal jest sporą różnicą. Wystarczy odrobina czasu i chęci na poszukiwania. Możemy do tego wykorzystać Internet, gdzie zamieszczone są zdjęcia tanich pokoi. Jest to niezwykle komfortowa sytuacja, ponieważ wiemy co rezerwujemy. Niezależnie od tego, nie musimy jednak obawiać się spartańskich warunków.
W każdym hotelu jest czysto i ciepło. Mamy możliwość skorzystania z toalety i prysznica. Do tego w większości hostelów mamy również dostęp do Internetu oraz za darmo możemy korzystać z dostępnego parkingu. Słowem — nie brakuje tam niczego, co byłoby nam niezbędne do życia. Musimy się jednak przygotować na korzystanie ze wspólnych części, takich jak na przykład kuchnia. To właściwie jedyne niedogodności, z jakimi możemy się spotkać w takim miejscu.
Bez obaw możemy się jednak zdecydować na zamieszkanie w krakowskim hotelu, jeśli nie musimy mieszkać w luksusowym apartamencie. Z pewnością uda nam się w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, które możemy wydać na inne atrakcje. A takich atrakcji nie brakuje w Krakowie.

FLAMINIO SMARTSLEEP
ul. Szewska 4
31-009 Kraków
Tel. +48 12 422 00 00
Tel +48 601 822 722
krakow@smartsleep.pl
www.flamingo-hostel.com